Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
244
380050

International Watch Company, Schaffhausen, IWC, Frackur, 18 vitguld, 1930-tal. Vikt ca 55 + 8 gram.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Vasarahinta
6 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Boett i 18k vitguld samt klockkedja i 14k vitguld. Glas. Märkt International Watch Co Schaffhausen. Applicerad arabiska siffror. Diameter 47 mm. Klockkedja, längd 43cm. Gravyr Bukarest 1931.

Repor, slitage på boett samt urtavla. Siffror med beläggningar. Ej funktionstestad. Gravyr. Anlöpning i kanter på urtavla.