Online-teemahuutokaupat
China for the West F780
Huutokauppa:
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:

Louis Vuitton

(Ranska, Founded in 1854)
Louis Vuitton
(Ranska, Founded in 1854)

KOFFERT, Louis Vuitton, 1800/1900-tal.

Damier i brunt och grått. Beslag och spännen i metall. Metallskodda hörn. Etikettmärkt "LOUIS VUITTON LONDON 4545 STRAND PARIS 1 RUSE SCRIBE MEDAILLE D'OR.PARIS 1889". Invändigt fodrad med randigt oblekt linne/bomull. Inredning i form av korgar och fack. Ca 75 x 57 x 50 cm.

Skador, kraftigt slitage, smuts.

Lähtöhinta
30 000 SEK