SPEGEL MED KONSOLBORD, 1800-talets andra hälft.

Fanerad i mahogny. Tvådelat. Genombrutet grön. Fasettslipat spegelglas. Konsolbord med skuren och genombruten dekor.
Spegel, höjd 173 cm. Bredd 101 cm.
Konsolbord, längd 87 cm. Djup 36 cm. Höjd 75 cm.

Jälkiä. Kulumaa. Viiluvaurioita.

Lähtöhinta
3 000 SEK