SALSSKÅP, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Fanér av björk, tvådelat med uppsvängt krön, pardörrar med innanför liggande hyllinredning. Underdel med fyra lådor, svängda fötter. L 134, b 54, h 210. Nyckel finns.

Slitage, smärre fanérskador, omfanerat , renoverat och kompletterat med bla nya beslag och fötter.

Lähtöhinta
6 000 SEK