FAT och TALLRIKAR, 5 delar, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal.

Ett stort runt med dekor i famille rosefärger av blommor, diam 32. Tallrikar, 3 st, famille rosedekor, diam 22-25. Stekfat, underglasyrblått, l 30.

Stora lagningar, delvis överlackerade, naggar, sprickor.

Lähtöhinta
800 SEK