106633

URNOR, ett par, porslin, Kutani, Japan 1800-tal.

Urnor, ett par, porslin, kutani, japan 1800-tal.

Rik dekor av figurscener i rött och guld. Handtag i form av elefanthuvuden. H 33.

Slitage, smärre nagg, en med stor sprickbildning.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Lähtöhinta
6 000 SEK