TAKLAMPA, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Undre skär av frostat, räfflat glas. Övre skärm av patinera metall. Takkopp av rödlackerad metall. Diameter 70 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Ej ursprunglingen sammanhörande delar.

Lähtöhinta
2 000 SEK