KAFFEKOPPAR, 5 st, porslin, bla Meissen och Wien, 1700/1800- till tidigt 1900-tal.

Rokokostil samt senempire resp empirestil. Olika dekor av bla figurmotiv resp stiliserad floral dekor.

Fyra koppar med ej tillhörande fat. Slitage, sprickor, nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK