KAFFEKANNA SAMT GRÄDDKANNA, porslin, Meissenliknande märke resp Berlin. 1800-tal.

Målad dekor av bär och blommor resp blommor. H 8-13.

Slitage, locket på kaffekannan saknas. Kaffekannans hänkel med skada.

Lähtöhinta
800 SEK