stolar i valnöt och mahogny, stoppad sits, genombruten rygg, raka svarvade ben, sitthöjd ca 47 cm.
Matbord fanerat med mahogny, raka svarvade ben, diameter 140, höjd 75 cm, medföljer tre iläggsskivor à 34, 50 och 52 cm (en fanerad), hjultrissor.
Kunnostettu. Vähäisiä halkeamia.