SKRIVBORD, "Haga", Carl Malmsten, Nordiska Kompaniet. 1930/40-tal.

Björk. Rektangulär bordsskiva. Balusterformade kopplade ben. Front med tre lådor. Brännmärkt NK. L 130, B 65, H 75. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Stora fuktfläckar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 500 SEK