GLASSERVIS, 91 delar, 1900-tal.

Skärslipad dekor.
16 champagnekupor 11,5 cm
11 rödvinsglas 16 cm
9 vitvinsglas 19 cm
3 grogglas 13 cm
10 selterglas 9 cm
11 starkvinsglas 8 cm
7 snapsglas 14,5-15 cm
4 likörglas 10 cm
7 likörglas 9 cm
5 sköljskålar 11 cm
1 fat 16 cm
1 tandpetarhållare 6 cm
6 kuvertaskfat 8 cm

Två champagnekupor med nagg. Ett rödvinsglas med nedslipade nagg. Fem selterglas med nagg. Två starkvinsglas med nagg. ett snapsglas med nagg. Tre skålar med nagg. Fat med nagg. Tandpetarhållare med nagg. Sex kuvertaskfat med nagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Ota yhteyttä
Anna Wessman
Tukholma
Anna Wessman
Arvioija
+46 (0)708 10 86 14

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–12

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 10–13

Asiakaspalvelu