SKÅLFAT, ett par, porslin, senempire, Frankrike 1800-talets mitt.

Oktagonala med rik förgylld floral dekor. Fotdekor i relief av akantusblad. Diam 21.

Ställvis hårt slitage, en med större nagg med lagning.

Lähtöhinta
1 200 SEK