Garderobsskåp med dörr, grön glasfront. Svängt krön. Utfällbar läderklädd skrivskiva, tre underliggande lådpor. Metallbeslag. Ovanpå spegel flankerad av svarvade kolonner. L 122, B 45, H 179.
Slitage. Repor. Nycklar saknas.