LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft. H 75.

4 ljusarmar. Stomme i gulmetall behängd med olikformade prismor. Glasklädd stam samt obelisk. Plym.

Slitage. Missfärgningar efter stearin. Elmonterad.

Lähtöhinta
2 500 SEK