Kalusteet Peilit
117721
SPEGELLAMPETTER, ett par, gustaviansk typ, troligen delvis 1700-tal.
Spegellampetter, ett par, gustaviansk typ, troligen delvis 1700-tal.

Rektangulära, bronserade och förgyllda med pärlstav och delat glas. Krönande bandrosett, avslutande svängd ljusarm i mässing flankerad av lagerkvistar. H 62.

Slitage, skador, lagningar. Troligen ursprungligen tavelramar, senare krön- och dekoravslut. Lösa delar.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Lähtöhinta
12 000 SEK