KYRKDOSA, silver, Carl Tengstedt, Göteborg. Otydlig årsstämpel, 1846? 25 gram.

Delvis förgylld. Graverad dekor av bl a blomma. Diam 4.5, h 3.

Bucklor samt slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK