118653

STOLAR, ett par, senempire, 1800-talets första hälft.

Stolar, ett par, senempire, 1800-talets första hälft.

Mahogny, lätt bakåtsvängd rygg med genombruten horisontell ryggdekor, stoppad sits, svarvade framben.

Slitage, sprickor, smärre lagningar. Fläckade och nötta sitsar.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Lähtöhinta
1 500 SEK