118781

TALLRIKAR, 2 + 2 st, porslin, Kina, 1700-tal.

Tallrikar, 2 + 2 st, porslin, kina, 1700-tal.

Två st tallrikar med polykrom blomsterdekor. Två st tallrikar med blå underglasyrdekor av pagodlandskap.

Nagg, lagning, slitage.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Lähtöhinta
2 000 SEK