BOJAN samt PENSELSTÄLL, porslin, Kina, 1800-2000-tal.

Bojan med dekor av lejon i underglasyrblått, trälock, sent 1800-tal. Penselställ med blå glasyr, Kangxi-stil, 1900/2000-tal. H 11,5-30.

Smärre nagg.

Lähtöhinta
1 000 SEK