CHIFFONJE, 1800-talets mitt.

CHIFFONJE, 1800-talets mitt.

Blandade träslag bl a rotfanér. Välv front. Fem lådor samt nedfällbar skiva med bakomliggande lådinredning. L 106, b 56, h 165. Nyckel finns.

Sprickor, delar saknas. Lådinredning senare tillkommet. Slitage. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK