KONSOLBORD MED SPEGEL, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Förgyllda och bronserade. Spegel med kröndekor av lagerkrans och girlander. Fasettslipat glas. H 176. Halvrunt konsolbord med fyra kopplade ben, knopp. Skiva av kolmårdsmarmor. L 78, b 40, h 79.

Slitage, repor. Smärre dekorskador och lagningar.

Lähtöhinta
6 000 SEK