119711

FAT, porslin, Kina, Swatow (1368-1644).

Fat, porslin, kina, swatow (1368-1644).

Dekor av landskap i underglasyrblått. Diam 37.

Omfattande lagningar, nagg samt glasyrdefekter.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Lähtöhinta
1 500 SEK