BERTIL VALLIEN, 6 glass objects, Kosta Boda.
Flaska, Artist collection, signerad och numrerad 89254. Höjd 42 cm.
Vas, Artist collection, signerad och numrerad 49250. Höjd 28 cm.
Skål, Artist collection, signerad och numrerad 59262. Diameter 21 cm.
2 st ljusstakar, Artist collection, signerade och numrerade 69717. Höjd 18,5 cm.
Cocktailglas, osignerad. Höjd 17,5 cm, diameter 12 cm.
Wear commensurate with age and use. Minor stains.