BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-talets andra hälft.

Fanér av pyramidmahogny, raka sidor, snedställda hörn, tre lådor med draghandtag, fyra nedåt avsmalnande ben. Skiva av öländsk kalksten. L 107, b 49, h 92.

Slitage, repor, smärre fanérskador. Listbortfall. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
5 000 SEK