BOKSKÅP, nyrenässans, 1800-talets slut.

Underskåp med dörrpar, bakomliggande hyllplan. Överskåp med glasade dörrar, bakomliggande hyllor. Svängt krön med skuren akantusdekor. Sidor med skurna druvklasar. L 108, B 46, H 231.

Slitage. Nötmärken. Listbit saknas. Fanérskador.

Lähtöhinta
6 000 SEK