SERVISDELAR, 28 st, Syco, Strömstad, omkring 1900-talets mitt.

6 tekoppar, h 7 samt 5 tekoppsfat. 6 assietter diam 20. Tekanna h 14, gräddkanna samt sockerskål. 11 mattallrikar l 28 samt tre uppläggningsfat l 27 resp 38.

Slitage, nagg samt repor.

Lähtöhinta
1 000 SEK