MATSERVIS, ca 33 delar. Porslin. Gustavsberg, modell "Peking". Olika år flertalet 1800-tal.

Vitglaserad med dekor av gräs och blommor i brunt. Förgylld kantdekor. 7 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 11 assietter samt 4 uppläggningsfat i olika modeller.

Slitage. Nött förgyllning. Några med krackelyrer.

Lähtöhinta
1 000 SEK