121335
TALLRIK, 2 BÄGARE, TESIL, silver, bla Anders Bollwij, Falun, 1800-1900-tal.
Tallrik, 2 bÄgare, tesil, silver, bla anders bollwij, falun, 1800-1900-tal.

Tallrik med konturerad kant, diam 23. Bägare av trumpetform varav en med infälld enkrona från 1898. H 8-9. Tesil med svarvat svärtat träskaft. L 21. Propp/kröndekor i form av sittande fågel med utbredda vingar. H 10.

Slitage, bucklor. En bägare med intryckningar foten. Namngravyr på en bägare samt tallriken.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Lähtöhinta
1 200 SEK