KAMERA, LEICA M3, nr 1088285, 1963. Wetzlar, Tyskland. Med Summicron f=5 cm 1:2 nr 1190802.

Kromat kamerahus med objektiv. Kameraväska av läder samt linsskydd framtill på objektiv medföljer.

Slitage. Ytskador (lagade med tejp). Objektivets optik, dis, repor och damm. Kamerahusets sökare dock klar med smärre slitage. Ej funktionstestad. Objektiv med kraftig haze. Slutare med bucklor.

Lähtöhinta
5 000 SEK