Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft

Förgylld och bemålad, krön med skuren dekor av drapering och frukter, ramverk med maskaroner och blad, nedtill dekor av sfinxer, palmetter och figurer, 167 x 101 cm, medföljer konsolbord från omkring 1900, längd 91, bredd 38, höjd 79 cm

Tummentumia. Patinassa kulumaa. Koristeita puuttuu. Tahroja. Kuivahalkeamia.

Lähtöhinta
6 000 SEK
Ota yhteyttä
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Appraiser
+46 (0)767 81 06 13

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–13

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9–13

Asiakaspalvelu