SOFFA, gustaviansk stil, 1920-30-tal.

Sk trågsoffa, brunbetsad med svängda sidostycken, skuren dekor av lagerstav, fleuroner. Stoppad sittdyna samt ryggdynor. Sex korta nedåt avsmalnande ben. L 209, djup 85.

Slitage, repor. Fläckade dynor.

Lähtöhinta
1 200 SEK