KAFFESERVIS, 12 delar. Porslin. Alf Wallander, Rörstrand. "Iris" Jugend.

9 kaffekoppar med fat, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål. Vitglaserade med dekor av irisar i blått rosa och grönt. Kaffeservisen tillverkad under åren 1898-1914.

3 underfat med nagg, 2 koppar med sprickor, kanna med nagg och skador runt pipen.

Lähtöhinta
3 000 SEK