Halvfranska skinnband. Historia, Anatomi, Fysik, Filosofi mm. Bla "Anteckningar öfver fälttågen emot Ryssland åren 1808 och 1809" av regementspastor Carl Johan Holm. Stockholm 1836. Hand Atlas der Anatomie des Menschen, Leipzig 1844.
Slitage, smärre skador.