KISTA, allmoge, 1800-tal.

KISTA, allmoge, 1800-tal.

Blåmålad. Plant lock, smidda järnbeslag. Bär ägarmonogram samt datering målad år 1848. L 95, B 61, H 39.

Slitage. Sprickor. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK