126285

SKÅP, gustavianskt provinsarbete, 1800-tal.

Skåp, gustavianskt provinsarbete, 1800-tal.

Furu. Rakt krön med tandsnittsdekor. Dörrpar med hyllinredning och smålådor. Klaff med lådinredning, tre lådor. L 120, b 50, h 190. Nyckel finns.

Slitage, sprickor, listdel saknas.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Lähtöhinta
5 000 SEK