Design Muut
1265398
Pablo Picasso
(Espanja, 1881-1973)
Pablo picasso,
Pablo picasso,
Pablo picasso,

Pablo Picasso,

Fajans med målad dekor. Signerad EDITION PICASSO och instämplad EDITION PICASSO MADOURA PLEIN FEU. Diameter 19 cm.

Merkityksetöntä pintakulumaa. Lasitevaurioita.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Sijainti:
Kirjallisuus

Alain Ramié, Catalouge de l´oeuvre céramique édité 1947-71. Se katalognummer 159, sid 89.

Lisätietoja

Modellen formgiven år 1952 och tillverkad i 500 exemplar.

Ota yhteyttä
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Arvioija
+46 (0)767 81 06 13

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 17

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 13

Lähetä viesti
Lähtöhinta
12 000 SEK