Stomme i trä och metall. Glasskivor. Underdel med flaskställ. Längd 75 cm. Bredd 41 cm. Höjd 70 cm.
Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Märken. Repor. Två lösa ekrar, Något sned