SPEGEL, rokoko, Sverige 1700-talets mitt.

Förgylld med delat glas varav det övre konturerat. Uppsvängt krön med bla rocailledkor. H 127.

Slitage, smärre bortfallen förgyllning. Senare glas.

Lähtöhinta
10 000 SEK