Matbord, jakaranda. 1960-tal.

Matbord, jakaranda. 1960-tal.

Jakaranda, samt faner. Ovalt bord med två iläggsskivor. Längd 140 cm. Bredd 100 cm. Höjd 72 cm. Iläggsskivor 100x49 cm x2

Wear due to age and use.
sun-bleached. Veneer damages on one leaf.

Lähtöhinta
6 000 SEK
Cites

CITES-todistus sisältyy