MEDALJ, Kung Christian X Frihetsmedalj "Pro dania".

I rött originaletui samt medföljande miniatyr. L 4,5.

Slitage. Miniatyrens band med skador.

Muut tiedot

Utdelad till utlänningar och danskar bosatta utomlands för insatser för Danmarks sak under andra världskriget.

Lähtöhinta
600 SEK