SIDEBOARD, Arne Vodder för Sibast furniture, Danmark 1960-tal.

Rektangulär med raka sidor och bakre kantlist på ovansidan. Skjutdörr, med innanför olikfärgade liggande lådor, fällbar lucka. Fyra korta ben. L 180, b 42, h 64. Nyckel finns.

Slitage, repor.

Lähtöhinta
8 000 SEK