SIDEBOARD, Arne Vodder för Sibast furniture, Danmark 1960-tal.
Rektangulär med raka sidor och bakre kantlist på ovansidan. Skjutdörr, med innanför olikfärgade liggande lådor, fällbar lucka. Fyra korta ben. L 180, b 42, h 64. Nyckel finns.
Slitage, repor.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?