Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

KONSOLBORD, sengustavianskt Stockholmsarbete, tidigt 1800-tal.

Förgyllt med pastellagedekor, fyra ben med spiralvriden dekor samt meanderbård. Rektangulär vitmålad skiva med marmorering. L 98, b 37, h 75.

Slitage, färgbortfall, sprickor. Smärre lagning benavslut. Fotplatta saknas.

Lähtöhinta
10 000 SEK