Jan Johansson

(Ruotsi, 1942-2018)
Jan Johansson
(Ruotsi, 1942-2018)

Jan Johansson, a pair of signed glass sculptures Orrefors later part of the 20th century

Signerade Orrefors 9024270 Jan Johansson, höjd 23,5 samt Orrefors 9031370 Jan Johansson, höjd 25 cm

Wear. Scratches. One with larger chip.

Alkuperä - Provenienssi

Gåva från Krångede AB till Sydkraft på deras 75-års-jubileum 1981.
EON, tidigare Sydkraft

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet