Urna, bär Sèvresliknande märke, sent 1800-tal.

Porslin och brons. Dekor av figurscen samt landskap. Uppsvängda genombrutna hänklar med dekor av ansikte. Höjd 43 cm

Slitage. Anlupet. Dekorbortfall. Löst sittande hänklar. Vinglig. Lock saknas.

Lähtöhinta
6 000 SEK