BÖCKER, 14 st, mest poesi, bla "The works of Lord Byron", 1800-tal.

"Goethes Ballader" av Carl Snoilsky, "Samlade arbeten av Wilhelm Braun", "Paul et Virgine"av Bernardin de Saint Pierre, "Arvet" av Gunnar Mascoll Silfverstolpe, "Efterlämnade skrifter" av Stjernstolpe. "Sanningens Vallfärd" av Erik Bögh med illustrationer av Carl Larsson.

Slitage. Ej genomgångna.

Lähtöhinta
800 SEK