BORD, Louis XVI-stil, möjligen Italien, sent 1800-tal.

Bronserat med rund infälld svart stenskiva med blomsterdekor i pietra dura. Fyra kannelerade avsmalnande ben. Diam 49, h 58.

Ställvis hårt slitage, sprickor.

Lähtöhinta
5 000 SEK