BYRÅ, sengustaviansk, 1800-talets första hälft.

Tre lådvarv. Dekor av linjeintarsia. L 89, b 45, h 82.

Slitage, renoveringar, kompletteringar, senare beslag, senare lås, saknar ett beslag.

Lähtöhinta
1 200 SEK