Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

TALLRIKAR SAMT SKÅL, 5 st, porslin, Qianlong, Kina 1700-tal.

Florala mönster i emaljfärger och famillerose-paletten. Ett par bärtallrikar, två udda assietter. Diam 14-16.

Slitage, nagg. Skålen med spricka och assietterna med lagningar.

Lähtöhinta
1 000 SEK